Razakové

10. ledna 2010 v 11:54 |  rasy
Ra'zakové
Jejich mláďata, monstra, která slouží Galbatorixovi. Do Království přišli z nějaké vzdálené země, kterou obývali předkové lidí. Možná právě kvůli nim Král Palancar přišel do Alagaësie. Rozmnožují se kladením vajec, když se vylíhnou, vyrostou do černých schránek. Tyto schránky připomínají lidi, sice velmi komicky, ale i tak to stačí, aby se mohli dostatečně přiblížit ke své oběti. Jejich sídlem se stal Helgrind, kam se nikdo jiný nemůže dostat. Pokud je známo existují pouze dvě mláďata, stále chodí zahaleti do černých pláštů a černé kapuce, která jim kryje obličej. Z hlavy jim vyrůstá zobák, díky kterému vydávají charakteristický zvuk. Také charakteristický až zapáchající je jejich dech. Jejich kůže je černá a podobá se krovkám brouka. Oči mají veliké jako pěst, celé žluté bez rohovky nabočočky. Velice si pochutnají když mohou nějakého člověka ohlodat až nak osti a vysát z jeho kostí morek. V čem jsou lidé slabí v tom ra'zakové vynikají. Dobře vidí za temné noci, umí stopovat pomocí pachu. A naopak. Vadí jim ostré světlo a mají smrtelný strach z hluboké vody, protože neumí plavat. Jejich největší zbraní je právě jejich zlý dech, který lidem totáln zamlží mysl i mnohé schopnosti. Na trpaslíky nemá takový vliv a na elfy vůbec žádný. Ra'zakové neumějí používat kouzla, přesto je nemůžeme podcě ňovat, protože dokáží velmi vysoko skákat a rychle se pohybovat.

Kuklami zůstavají dvacet let, při prvním úplňku dvacátého roku svléknou kuklu a roztáhnou křídla a stanou se z nich dospělí jedinci, Letrblaka.

Králi Galbatorixovi slouží jako nejvěrnější sluhové a jako pátrači po dracích. Za to jim Galbatorix slíbil potravu, proto také mají své sídlo blízko jednomu z největších měst v Království.

Jejich rodiče Letrblaka, vypadají jako obrovští psi s křídalama. Jejich oči jsou stejně velké a stejně žluté. Jejich mláďata se na nich přepravují po Království, proto jsou všude velmi rychle. O ra'zacích jak mláďatech tak letrblacích je známo, že se bojí hluboké vody, proto nikdy necestují nad, nebo přes oceán. Mají inteligenci draka, nemilosrdného, krutého a zvráceného draka. Když Jezdci zjistili, že pustoší Alagaësie, všechny Letrblaky vyhubili, zbyly pouze dva. A ti slíbili i se svými mláďaty věrnost Galbatorixovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama