Trpaslíci

10. ledna 2010 v 11:57 |  rasy
Trpaslíci
Trpaslíci jsou vůbec původní rasa, která obývala Alagaësii. Původně byli trpaslíci kočovní národ, který byl zahnán vynou hrozného sucha na jih do Beor, kde se usídlil. Jejich velkolepá města, která jsou převážně vytesána do skály, leží v oblasti Beorských hor. Trpaslíci mají pro tyto hory vlastní název, ale s žádnou jinou se o něj nedělí.

Trpaslíci se dělí do mnoha klanů např. Durgrimst Feldunost, Durgrimst Ingeitum, do kterého patří i král Hrothgar a byl sem přijat i Eragon. Mnohokrát v historii se trpasličí klany mezi sebou nepohodli a propukla válka a krevní msta, která trvala i několik staletí.

Po té co Galbatorix a Křivopřísažníci zabili ostatní Dračí Jezdce, se trpaslíci ukryli do hor. Opustili svá města, které byli nad povrchem, jako byl Tarnag, do kterého se vrátili po Morzanově smrti. Ve svých podzemních městech nabídli úkryt Vardenům, kterých zde bylo několik tisíců.

klany
Durgrimst Ingeitum - vůdce král Hrothgar, členové Orik, Eragon.
Durgrimst Feldunost - klan, který se stará o pole a stáda.
Durgrimst Quan - klan jehož členové působí jako služebníci a poslové bohů, jejich největší svatyně ve městě Tarnag se jmenuje Celbedeil. Vůdce Gannel syn Orma Krvavé sekery.
Durgrimst Ragni Hefthym - Stážci řeky, vládnou Tarnagu. Vůdce Undin sy Durinda
Durgrimst Az Swekdn rak Anhuin - Anhuininy slzy, klan který vznikl když ze strážců Grimstcarvlorss Anhuin, která jediná přežila ze svého klanu, všichni ostatní se dali do služeb Vraelovi a byli zabiti Galbatorixem. Když Anhuina zemřela žalem, zakryli si tváře a touží po odplatě.
Durgrimst Nagra -

náboženství
Guntera, Král bohů - válečník a učenec, je však vrtkavý ve svých náladách a proto se najeho počest pálí oběti, při významných událostech. Stvořl tuto zemi z kostí obra a dává světu řád. Všechny říše patří Gunterovy. Vybojoval válku s obry a vzal si Kílf, bohyni řek a moře.
Kílf, bohyně řek a moře - vzala si Guntera, Krále bohů za muže.
Urur, pán vzduchu a nebe a bratr Morgothal, bůh ohně - natolik milovali jeden druhého, že nemohli žít odděleně. Proto je během dne Morgothalův planoucí palác na nebi a jiskry z jeho výhě létají na oblohu každou noc.
Sindri, matka země -
Helzvog - byl to on kdo po přemožení obrů na zemi stvořil z jádra hory prvního trpaslíka. Ostatní začali žárlit a Guntera si stvořil elfy, Sindri z hlíny vytvořila lidi a Urur a Morgothal dali své síly dohromady a stvořili draky. Jediná Kílf se ovládla.

Všichni trpaslíci musejí být pohřbeni do v kameni, jinak se jejich duše nikdy nepřidá k Helzvogovi v jeho sídle. Proto je povinností každého trpaslíka trpaslíkovi v jeho blízkosti zajistit náležité místo jeho odpočinku. Pokud se tak neučiní král nebo vůdce klanu tě vyhostí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama